Дисципліна «Гідрографія» - обов’язкова, цикл професійної та практичної підготовки бакалаврів, за спеціальністю 103 «Науки про Землю», використовується ними в їх практичній діяльності.

Мета дисципліни – формування у бакалаврів знань про закономірності географічного розподілу поверхневих вод, розрахунку гідрографічних та морфо метричних характеристик водних об’єктів, їх обумовленість з географічними умовами території, а також їх режим та господарське значення.

Дисципліна «Гідрографія» – одна з найбільш важливих частин при підготовці бакалаврів з Наук про Землю. Вона вимагає глибоких знань щодо закономірностей формування річок, особливості їх морфології, гідрологічного режиму, господарського значення та використання в окремих районах.

Завдання дисципліни – формування у студентів-бакалаврів розуміння суті закономірного  розподілу поверхневих вод та вміння виконувати розрахунки гідрографічних характеристик.

Вивчення дисципліни базується на знаннях, отриманих при попередньому вивченні таких дисциплін, як вища математика, методи  та засоби гідрометеорологічних вимірювань, загальна гідрологія.

Головне завдання дисципліни «Гідрографія» – вивчення процесів та закономірностей формування річок, розуміння суті закономірного розподілу поверхневих вод та вміння виконувати розрахунки гідрографічних і морфометричних характеристик тощо.


Дисципліна «Гідрографія» - обов’язкова, цикл професійної та практичної підготовки бакалаврів, за спеціальністю 103 «Науки про Землю», використовується ними в їх практичній діяльності.

Мета дисципліни – формування у бакалаврів знань про закономірності географічного розподілу поверхневих вод, розрахунку гідрографічних та морфо метричних характеристик водних об’єктів, їх обумовленість з географічними умовами території, а також їх режим та господарське значення.

Дисципліна «Гідрографія» – одна з найбільш важливих частин при підготовці бакалаврів з Наук про Землю. Вона вимагає глибоких знань щодо закономірностей формування річок, особливості їх морфології, гідрологічного режиму, господарського значення та використання в окремих районах.

Завдання дисципліни – формування у студентів-бакалаврів розуміння суті закономірного  розподілу поверхневих вод та вміння виконувати розрахунки гідрографічних характеристик.

Вивчення дисципліни базується на знаннях, отриманих при попередньому вивченні таких дисциплін, як вища математика, методи  та засоби гідрометеорологічних вимірювань, загальна гідрологія.

Головне завдання дисципліни «Гідрографія» – вивчення процесів та закономірностей формування річок, розуміння суті закономірного розподілу поверхневих вод та вміння виконувати розрахунки гідрографічних і морфометричних характеристик тощо.


Розділ «Гідрофізика» дисципліни «Гідрофізика» - є вибірковою для підготовки рівня вищої освіти бакалавр з Наук про Землю і є базою для подальшої підготовки фахівців за спеціалізацією Науки про Гідросферу та використовується ними в їх практичні діяльності.

Мета дисципліни – формування у бакалаврів знань про закономірності фізичних властивостей природних вод та фізичних процесів у водних об’єктах і запасах вологи у річкових водозборів в деякому агрегатному виду: нагрівання та охолодження, випаровування, льодоутворення, сніготанення, тощо.

Розділ «Гідрофізика» – одна з найбільш важливих частин при підготовці бакалаврів в галузі гідрології. Використовується у рішенні багатьох господарчих задачах, у гідроенергетиці, при проектуванні гідротехнічних споруд.

Завдання дисципліни – формування у студентів-бакалаврів розуміння суті фізичних процесів, та вміння виконувати гідрофізичні розрахунки.

Вивчення дисципліни базується на знаннях, отриманих при попередньому вивченні таких дисциплін, як вища математика, фізика, геофізика, методи та засоби гідрометеорологічних вимірювань, загальна гідрологія.

Головне завдання розділу «Гідрофізика» – вивчення фізичних властивості природних вод суші і фізичні процеси, які в них відбуваються, тепловий баланс водоймищ, льодоутворення та руйнування льодового покриву, особливості термічного режиму водосховищ.

Після вивчення дисципліни студенти повинні вміти виконувати інженерні розрахунки рівняння теплового балансу, розрахунки температури води сучасними методами, а також розрахунки товщини льодового покриву.

Отримані студентами знання та вміння використовуються при вивченні таких дисциплін як „Гідрологічні прогнози”, „Меліоративна гідрологія”.

В результаті вивчення розділу «Гідрофізика» бакалаври повинні знати:

·        визначення фізичних якостей природних вод;

·        аномальні властивості води;

·        фізичні процеси у водних об’єктах;

·        фізичні процеси які відбуваються у водоймах;

·        способи та закономірності передачі тепла;

·        рівняння теплового балансу в різних формах;

·        процес льодоутворення;

·        процес руйнування льодового покриву;

·        процес випаровування.

 На основі отриманих знань бакалаври повинні вміти:

·        використовувати отримані знання при вирішенні теплофізичних задач;

·        розрахувати дату початку льодоутворення на річках;

·        розрахувати температуру поверхні води та температуру води за глибиною;

·        розрахувати довжину ополонки;

·        розрахувати товщину льоду і прогноз водного режиму річок та озер.

Компетенції:

 ·     знання фундаментальних наук в обсязі, необхідному для освоєння загальнопрофесійних дисциплін(КЗН-04);

·     знання науково-методичних основ і стандартів в області гідрометеорології та уміння їх застосовувати у професійній діяльності (КЗН-05);

·     здатність застосовувати основні методи аналізу гідрологічної інформації (КЗП-03);

·      здатність застосовувати основні методи аналізу гідрологічної інформації (КЗП-04);

·     знання основ гідрології (КЗП-08).

 Отримані студентами знання та вміння використовуються при виконанні практичних робіт, дипломного проектування.