Призначення освітньої програми полягає у виявлені теоретичної підготовленості і практичних навичок у студентів рівня вищої освіти «молодший бакалавр», необхідних для формування знань, умінь та навичок у галузі гідрометеорології.

Атестаційний екзамен – це форма об’єктивного контролю результатів навчання здобувача вищої освіти, які він повинен продемонструвати для підвищення рівня набутих ним компетенцій, визначених освітньо-професійною програмою (ОПП).

Основним науково-методичним документом, що регламентує зміст атестаційного екзамену, є його програма, яка спрямована на забезпечення комплексного підходу до оцінки теоретичної, методичної та практичної підготовки студента, до виявлення ступеня його підготовки до майбутньої самостійної діяльності. Програма атестаційного екзамену затверджується методичною радою університету після погодження із випусковими кафедрами і групою забезпечення спеціальності.

Мета програми атестаційного екзамену – визначити обсяг і необхідний рівень теоретичних знань, практичних навиків та вмінь з фахових дисциплін, отриманих студентом при освоєнні відповідної ОПП.

Призначення програми атестаційного екзамену полягає у виявленні рівня теоретичної широкопрофільноїпідготовки і практичних навичок у студентів за спеціальністю 103«Науки про Землю» рівня вищої освіти «молодший бакалавр» для вирішення різноманітні практичні задачі, які пов’язані з комплексними спостереженнями за довкіллям і його моніторингом, а також закладення засад для можливості продовження професійного навчання на інших рівнях вищої освіти й за допомогою самонавчання.

Програмою передбачено розподіл питань з обов’язкових дисциплін ОПП «Гідрометеорологія», а також вибіркових дисциплін професійного спрямування.