САЙТ КАФЕДРИ ГІДРОЛОГІЇ СУШІ ОДЕКУ
Мета дисципліни - надати знання студентам-екологам, які будуть необхідні при подальшому вивченні дисциплін, пов'язаних з дослідженням екологічного стану атмосфери, гідросфери, літосфери окремо, Земної екосистеми в цілому та в подальшій роботі за фахом.
Предмет вивчення дисципліни «Гідрологія суші та океану» - води суші, річки, озера та водосховища, болота та льодовики, підземні води (гідрологія суші); ознайомлення майбутніх екологів з основами фізичних процесів, що протікають в океані (гідрологія океану).
Дисципліна застосовується для формування «мислення» про навколишнє середовище, у якому існує людина, поняття про фізичні процеси, що протікають в океані та безпосередньо впливають на життя і здоров'я людини, стають чинниками небезпечних і стихійних явищ (гідрологія океану); при розв’язанні задач використання поверхневих та підземних вод, у водному транспорті, меліорації, охороні водних джерел від забруднення тощо (гідрологія суші).
Дисципліна «Гідрологія суші та океану» належить до системи природничо-наукових і є складовою частиною державного стандарту освіти на рівні бакалавра. Ця дисципліна є обов’язковою в освітньо-професійній підготовці студентів за спеціальністю 101 «Екологія».
Дисципліна «Гідрологія суші та океану» базується на знаннях, отриманих при вивченні «Фізика», «Вища математика», «Хімія з основами біогеохімії», «Геологія з основами геоморфології».
У свою чергу вона формує наукову базу для засвоєння дисциплін: «Метеорологія та кліматологія», «Гідравліка річок і водоймищ», «Топографо-геодезичні дослідження водних екосистем», «Моніторинг довкілля, обробка і аналіз інформації», «Гідроекологія», “Нормування антропогенного навантаження на природне середовище”, “Екологія міських систем”, “Екологічна експертиза”.
Після вивчення дисципліни студент має засвоїти базові знання
з гідрології суші:
· методи вивчення водних об’єктів;
· рівняння водного балансу водозбору;
· будова гідрографічної мережі;
· визначення та походження річкових долин;
· фізико-географічні фактори формування водного режиму річок;
· фази водного режиму;
· методи розчленування гідрографів;
· методи розрахунку складових водного балансу;
· характерні ознаки термічного та льодового режимів річок;
· основні характеристики водойм та специфіка їх водного режиму;
· специфіка динамічних процесів в водоймах
- Викладач: Бурлуцька Марія